` Brwi pod lupą :)

Nic tak bardzo nie nadaje twarzy charakteru, jak idealny kształt brwi. Bez ich podkreślenia, makijaż wygląda nie tylko na niedokończony, ale nawet nieco niechlujny. Warto zatem zadbać o ich kształt i pielęgnację, aby dodawały twarzy szlachetności, uroku i młodości. 

Niezbędnik :

Zanim przystąpimy do regulacji brwi, należy upewnić się,  że posiadamy dobrej jakości pęsetę. Najlepsza powinna  łapać nawet najdrobniejsze włoski. Minusem staje się fakt, iż sprawdzić to możemy jedynie w praktyce.  Możesz jednak, jeśli to możliwe, przed zakupem wypróbować ją na włoskach przedramienia. Z pewnością poczujesz jej jakość!

Idealny kształt w zasięgu… pęsety

Zanim zaczniesz usuwać niechciane włoski, zaplanuj co i jak chcesz zrobić.

Najpierw zaznacz miejsce, w którym zaczyna się brew.  Przyłóż trzonek pędzelka lub cienki patyczek tak, aby łączył skrzydełko nosa i wewnętrzny kącik oka. Wszystkie włoski, które wychodzą poza granicę pędzelka, powinny zostać usunięte.  Może się zdarzyć, że brwi są za krótkie. Musisz jednak  uważać z ich dorysowaniem, ponieważ zbyt długa, idąca w dół linia sprawi, że oko będzie wyglądało na smutne i zmęczone. Został jeszcze jeden punkt – ten, w którym brew się załamuje. Patyczek znów przyłóż do nosa i przesuń do zewnętrznej części źrenicy.

Tak wyznaczona linia brwi jest optymalna i idealna. Oprócz określenia jej kształtu, musimy również zadbać o szerokość brwi. Tu z pomocą przyjdzie biała kredka. Narysuj nią łuk pod brwią, zamalowując przy tym te włoski, które uważasz, że należy usunąć. Teraz wystarczy sięgnąć po pęsetę i gotowe! Jest to bardzo dobra metoda, ponieważ będziesz w stanie określić ostateczny kształt brwi i powyrywasz tylko niepotrzebne włoski.

Postaraj się, aby w efekcie końcowym brwi zbyt się nie opuszczały (co nadaje twarzy surowego wyglądu) lub też podchodziły za wysoko (czyli efekt nieustającego zdziwienia).

Zdarza się, że brwi naturalne nie są zbyt posłuszne i nie dają się ładnie ułożyć. Pojedyncze włoski wystarczy przyciąć małymi nożyczkami, np. do paznokci. Jeśli jednak mimo tego zabiegu Twoje brwi lubią żyć własnym życiem, sięgnij po specjalne żele, np. bezbarwny Revlon – Brow Styling Gel lub kolorowy Delia – Żel-korektor do brwi. Szczoteczką łatwo nałożysz kosmetyk, rozczeszesz włoski i nadasz im wymarzony kształt. Inna możliwość? Weź spiralkę do rzęs lub czystą szczoteczkę po tuszu, spryskaj lakierem do włosów i ułóż brwi. Włoski zostaną ujarzmione!

Zostaw odpowiedź