Zmywacz do paznokci :)

Zmywacze do paznokci są dostępne w kilku formach i to od nas zależy, którą z nich wybierzemy :)

Pierwszą  formą są buteleczki  – jest to chyba najpopularniejsza i najstarsza  forma zmywaczy. Zadowala większość osób ponieważ możemy użyć takiej jego ilości, jaką chcemy.

Dostępne są również zmywacze w formie :

  • Gąbki – mały słoik z gąbką nasączoną zmywaczem. Naprostsza forma – wystarczy włożyć palec do słoiczka  i potrzeć  o gąbkę. Bardzo przydatna opcja gdzie musimy poprawić tylko jeden paznokieć, dzięki gąbce nie musimy martiwić się o  pozostałe palce. Nic nie ulegnie zniszczeniu.
  • Pisak –  wersja do zadań specjalnych. Dzięki cienkiej końcówce nasączonej zmywaczem naprawimy błędy. Jest niezastąpiony przy francuskim manikiurze do poprawiania białej końcówki paznokcia. Jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz uzyskać ten sam efekt, stosując następujący trik: weź wykałaczkę i owiń wokół niej niewielką ilość waty. Następnie zamocz w odrobinie zmywacza i możesz już poprawiać swój manikiur.

Firmy dają nam możliwość wyboru między zmywaczem z  acetonem oraz bez.

Dawniej używano głównie zmywaczy z acetony. Czym on właściwie jest? To rozpuszczalnik, który ma właściwości drażniące i łatwopalne. Z myślą o tipsach powstały pierwsze zmywacze bezacetonowe, których głównym składnikiem jest octan etylu i alkohol. Niestety i one mają szkodliwe działanie na paznokcie, mimo że jest ono znacznie mniejsze. Zdania dotyczące zmywaczy acetonowych i bezacetonowych są podzielone. Pamiętać trzeba jednak, że zmywacze acetonowe są dużo silniejsze, dlatego szybciej usuniemy niechciany lakier, łatwiej pozbędziemy się ciemnych kolorów oraz lakierów zawierających brokat. Zmywacze bezacetonowe są łagodniejsze, dlatego zmywanie lakieru trwa nieco dłużej.

Jak prawidłowo zmywać lakier?

  • Do płytki paznokcia przyłóż wacik nasączony zmywaczem. Przytrzymaj go tak przez kilka sekund, dzięki czemu produkt zacznie działać, po czym ściągnij warstwę lakieru na zewnątrz. W razie potrzeby powtórz kilka razy. Jeśli przy zmywaniu paznokci pobrudziły się skórki, wystarczy użyć specjalnego zmywacza w pisaku.
  • Opary, jakie wytwarza zmywacz do paznokci, mogą być bardzo szkodliwe, dlatego zawsze wywietrz pomieszczenie.
  • Po usunięciu lakieru, umyj ręce. Dzięki temu zmyjesz szkodliwe substancje z paznokci i nie przedostaną się one do oczu lub ust i tym samym nie podrażnią błony śluzowej.
  • Nie zapominaj o nałożeniu kremu na dłonie i wmasowaniu go w skórki. Co jakiś czas daj odetchnąć paznokciom, nie nakładając lakieru lub też stosując specjalne odżywki.
  • Nigdy nie zdrapuj lakieru z paznokci! Niszczy to ich naturalną strukturę i je osłabia.

:))

żródło: rossman.pl

Zostaw odpowiedź