Szybka korekta makijażu :)

Zazwyczaj wszystko co najgorsze zdarza się zawsze tuż przed wyjściem z domu. Rozmazany lub posklejany w grudki tusz do rzęs, obsypany cień, krzywa kreska nad okiem. A ty już jesteś spóźniona. Jak szybko opanować sytuację?

Podkowy pod oczami, czyli obsypany cień

Gdy tak się stanie, delikatnie zmyj ubrudzoną powierzchnię (np. patyczkiem higienicznym nasączonym płynem micelarnym lub tonikiem) i dołóż korektora lub podkładu. Aby w przyszłości zapobiec takiemu wypadkowi, dobrze jest utrwalić cienie, np. nakładając bazę lub aplikując cienie warstwami.

Cienie w załamaniach powiek

Zwilżonym patyczkiem zmyj makijaż na powiekach. By tego uniknąć, nie wolno przed wykonaniem makijażu nakładać kremu na górną powiekę, bo na takim podłożu cienie szybko się rozmażą.

Tusz z końcówek rzęs odbija się na powiekach

Nie pozostaje nic innego, jak delikatnie zmyć ciemne ślady patyczkiem kosmetycznym, zamoczonym w płynie do demakijażu. Aby uniknąć takiej sytuacji, po nałożeniu tuszu trzeba dać mu szansę, by wysechł, a nie trzepać rzęsami.

Posklejane rzęsy z grudkami tuszu

Nie pozostaje nic innego, jak zmyć tusz (niestety wraz z cieniami) i powtórnie umalować oczy. Można ratować się też inaczej: szczoteczkę do rozczesywania rzęs zwilż płynem do demakijażu oczu i powoli przeciągaj po rzęsach, od nasady ku końcom, usuwając grudki.  Od czasu do czasu trzeba myć szczoteczkę wodą z płynem do demakijażu. Trwałość tuszu zależy też od odpowiedniego korzystania z maskary – nabierając tusz, nie wpompowuj do pojemnika powietrza, bo powoduje to szybsze wysychanie kosmetyku, który gęstnieje i skleja rzęsy.

Rozmazana kreska

Do usunięcia brzydkich śladów konieczny jest wilgotny patyczek kosmetyczny. Kreska namalowana kredką szybko się rozmazuje i znika. Kreskę można utrwalić, kładąc na nią cień w kolorze kredki lub w innych kolorach (bardzo ciekawe efekty). Dobrym sposobem na trwalszą kreskę jest namalowanie jej cieniem na mokro za pomocą cienkiego pędzelka. Można też nakładać na nią cień na sucho.

źródło.rossnet./pl

:)

Zostaw odpowiedź